Tipy na levné cestování po Amsterdamu

Amsterdam se stal v poslední době velmi, velmi oblíbenou destinací. Míří sem opravdu drtivá většina lidí, kteří chtějí vidět nejen dům Anny Frankové, ale chtějí být svědky zdejšího života, který lze přirovnat k jednomu velkému ekologickému zmatku (lidé zde totiž ve velké míře jezdí na kolech, jichž je zde opravdu kvantum). Amsterdam se však může zdát pro mnohé jako poměrně drahá destinace, proto si sem lidé berou větší kapesné, z něhož jim většinou zbyde opravdu jen něco málo. Máme pro vás ale tipy, jak levně cestovat po Amsterdamu. Takové tipy se budou hodin nejen šetřílkům.

Investujte do City Card

Doporučujeme vám investovat do takzvané City Card, což je karta, díky které budete jezdit městskou hromadnou dopravou zcela zdarma. V porovnání s tím, kolik byste zaplatili za jízdenky, se to opravdu vyplatí. Navíc s touto kartičkou budete mít i vstupy do mnohých levnějších muzeí zdarma, získáte také zdarma mapu města, což se vám mimo jiné může také hodit. Výhodou City Card jsou taktéž vstupy na různé další atrakce ve městě.

Zamilujte se zde do klasické hudby

Amsterdam jakožto místo plné tulipánů je také plné klasické hudby, do níž se zde zamilujete, i když jste ji do nynějška neměli v lásce. Klasickou hudbu zde můžete poslouchat zcela zdarma od září do června v půl jedné odpoledne, pořádají se v Concertgebouw.

Léto plné bezplatných akcí

Jestliže se do Amsterdamu vydáte v létě, doporučujeme zamířit do Vondeparku, což je místo, kde se konají bezplatně koncerty i různá divadla pod širým nebem. Stejně tak je atraktivní program zdejší Národní opery a baletu, organizuje konkrétně koncerty pro veřejnost, a to každou středu od půl jedné odpoledne. Taktéž zcela zdarma.

Najezte se levně, ale chutně

Pokud se chcete najíst, ale nechcete za to dát majlant, doporučujeme zamířit do Burgermeester. Zde se totiž cena burgerů pohybuje od čtyř eur, což je fantastická cena. Navíc jsou burgery velmi chutné.

Autor příspěvku: Redakce