Tři nejdražší hodinky světa. Kolik stojí?

Chcete investovat do exkluzivních hodinek, které nikdo zatím nemá? V tom případě byste měli investovat do hodinek, které se řadí k nejdražším na světě. S takovými rozhodně všechny překvapíte. Člověk by řekl, že jsou určeny hlavně pro obchodníky a velké podnikatele, kteří mají zájem o něco nového do své sbírky a kteří nosí miliony po kapsách, ale není to tak. Pokud si našetříte, takové hodinky můžete mí klidně i vy.  

Na světě sice existuje mnoho hodinek, ovšem jen některé z nich jsou zařazeny k nejdražším hodinkám na světě. Ptáte se, jak se stanovuje u hodinek jejich cena? Vliv na cenu má rozhodně množství použitých materiálů a také to, jaké materiály byly použity. Pokud jsou hodinky z pravého zlata nebo stříbra, které je doplněno o diamanty, nemůžete se divit tomu, že hodinky budou drahé. Stejně tak má na cenu hodinek vliv doba, která se strávila výrobou hodinek. A samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že vliv má i jedinečnost hodinek.  

Přejděme však ke třem hodinkám, které se řadí k nejdražším hodinkám světa.  

Graff Diamonds The Fascination 

K nejdražším hodinkám na světě patří jednoznačně hodinky, které nesou jméno Graff Diamonds The Fascination. Jedná se o hodinky za čtyřicet milionů dolarů, které jsou zdobené bílými diamanty, jejichž hodnota je přes 150 karátů. Jsou velice jedinečné, ve tvaru hrušky (tedy tvar hrušky má jen jejich střed). Jejich střed není jen ve tvaru hrušky, je to přesněji řečeno diamant ve tvaru hrušky, který sám má skoro čtyřicet karátů.  

Graff Hallucination 

Jednoznačně nejdražšími hodinkami na světě jsou hodinky Graff Hallucination, které mají hodnotu pětapadesát milionů dolarů. Od samého zatáčku byly vyráběny za tím účelem, aby se staly nejcennějšími hodinkami na trhu. Jsou zdobené vzácnými barevnými diamanty, které jsou na platinovém náramku.  

Vacheron Constantin 57260 

I když méně drahé, ale přesto drahé – to jsou hodinky Vacheron Constantin 57260, které se velice komplikovaně vyráběly. Hodinky jsou sestaveny ze skoro tří tisíc dílů, ty zvládají až skoro šedesát funkcí. 

Autor příspěvku: Redakce