V jakých zemích byste se nedoplatili, jelikož se v nich žije nejdráž?

Většina lidí se zajímá o to, v jakých zemích se žije nejlevněji čili kam vycestovat, pokud se nechtějí vrátit z dovolené naprosto vycinkaní. Zatímco zmiňovaná většina se zajímá o nejlevnější destinace, mezi námi se najdou i zvědavci, které zajímá, kde se naopak žije nejdráže. Jelikož se o levných destinacích mluví prakticky neustále, pojďme si na malý okamžik prozradit, kde se žije naopak velice draho. Ať taky víme, že zahraniční země nejsou jenom za hubičku, ale že existují místa, kde naše peněženka doslova zapláče.  

Asie jako nejdražší světadíl 

I když byste zde našli destinace, kde strávíte dovolenou naprosto za hubičku, jenom letenky si připlatíte, obecně lze říct, že Asie je vůbec nejdražším kontinentem na světě. Za tímto označením stojí především Hongkong, který je sice dějištěm protivládních protestů, ale zároveň se zde žije opravdu nejdráže. Ceny sice mírně klesly, ale to jen ve světě realit. 

Samozřejmě Hongkong není jediný drahý na tomto kontinentu. Také je třeba zmínit Tokio nebo Šanghaj, kde se žije taktéž velice draze a díky čemuž je Asie opravdu označována za nejdražší světadíl.  

Paříž a její drahé občerstvení 

O Francii se obecně říká, že to není zrovna nejlevnější destinace. Přesto sem lidé jezdí, jelikož je možné sem sehnat za poměrně levnou sumu letenky. Jenže co se týče ubytování nebo jídla, v tomto případě panenky velice protočíte. Zejména v případě, kdy si zajdete na večeři do nějaké pařížské restaurace. Za cenu, kterou vám naúčtují, byste si koupili i rovnou několik nových bot. Podle mnoha žebříčků je Paříž v první dvacítce nejdražších měst světa.  

Drahá jsou i některá města v Severní Americe 

Kde se také nežije zrovna nejlevnější, tak jsou města v Severní Americe. Konkrétně je draho hlavně v New Yorku, ale také v Los Angeles nebo v Miami. Pokud bychom však měli zmínit levné město Severní Ameriky, zmínili bychom Vancouver.  

Autor příspěvku: Redakce