Zajímavosti o Kanadě, o nichž jste možná neměli ani tušení

Co se vám vybaví, když se řekne Kanada? Ti, kteří jsou sečtělí, vybaví se jim jednoznačně lední medvědi nebo nejdelší ulice na světě. Ti, kteří milují sledovat televizní seriály, vybaví se jim seriál Jak jsem poznal vaši matku, kde jedna z hlavních postav je právě Kanaďanka, která se za svůj původ rozhodně nestydí, i když žije ve Spojených státech. Jiným lidem se zase vybaví služba, která přiveze člověka i opilého bez problémů domů.  

Kanada je tedy místem, které je různorodé, proto si zmiňme to nejzajímavější, co s Kanadou souvisí a co se s ní pojí.  

Zajímavosti o Kanadě 

  • Věděli jste, že lidé v městečku Churchill nikdy nezamykají své příbytky ani auta? Důvodem toho je jejich dobrosrdečnost. Chtějí poskytnout lidem, kteří utíkají před ledními medvědy, útočiště.  
  • Věděli jste, že v Kanadě najdeme nejdelší ulici na světě? Je to ulice Yonge Street a její délka přesahuje cestu z Košic do Bratislavy tam i zpátky.  
  • Věděli jste, že se zde místo pokut dostávají děkovné zprávy od policie? Zdejší policisté se snaží podívat se vždy na situaci z jiného úhlu a snaží se děkovnými zprávami motivovat lidi k dobrému chování na silničních komunikacích.  
  • Věděli jste, že Kanada je domovem Santa Clause? Ten má v zemi vlastní adresu. Děti z celého světa tak píšou muži žijícímu v Kanadě, aby jim přinesl to, co si přejí a po čem dlouhý rok touží.  
  • Věděli jste, že v Kanadě funguje služba zvaná “Červený nos”? Jedná se o službu fungující hlavně v období svátků, která zajišťuje bezplatný odvoz opilým nebo unaveným řidičům přímo domů?  
  • Věděli jste, že oblíbená, ale také nenáviděná havajská pizza byla vymyšlena v Kanadě? Došlo k ní naprostou náhodou, kdy se nejmenovaná restaurace chtěla odlišit od konkurence.  
  • Věděli jste, že lední medvědi, kteří jsou neposlušní, končí ve vězení? Jedná se o speciální vězení, do kterého se medvědi dostali třeba kvůli vloupání se do garáže nebo do kuchyně. 

Autor příspěvku: Redakce