Zažijte konečně i dlouhý let bez zdravotních potíží. Prozradíme, jak na to

Patříte k lidem, kteří často cestují? Milujete cestování obecně, především cestujete letadlem? V tom případě poznáte typické zdravotní problémy, které se s cestováním letadlem pojí. Bohužel během takového letu to není jenom o zacpaných uších, kterých se nemůžete zbavit i dva či tři dny. Je to také o oteklých nohách, které jsou taktéž problémem, jemuž se chtějí lidé vyvarovat. Pokud vás jedna taková cesta letadlem čeká, prozradíme si, jak se těmto zdravotním problémům vyvarovat.  

Jak již bylo zmíněno, k nejčastějším zdravotním problémům, nimž dochází při cestování letadlem, patří především zalehlé uši, také zmiňované oteklé uši nebo taky ztuhlý krk, o žaludečních problémech ani nemluvíme. Zatímco někteří si na to zvyknou, jiní se snaží s těmito problémy jakýmkoli způsobem bojovat. Aby cestování letadlem bylo příště příjemnější záležitostí, prozradíme vám, jak se zmiňovaným problémům vyvarovat.  

Jak bojovat proti oteklým nohám 

Za oteklýma nohama stojí dlouhé sezení v jedné poloze, a tak to nejlepší, co můžeme udělat, je pravidelně střídat polohy při sezení. Mnohdy nám to však neumožňuje oblečení, a tak si na cestu letadlem oblékněte pohodlné oblečení. Nebojte se legín nebo tepláků, to jsou přesně věci, v nichž se budete cítit dobře a v nichž bude dobře i nohám samotným.  

Jak bojovat proti ztuhlému krku 

Dalším častým problémem, k němuž dochází během letu, je ztuhlý krk. Proti tomu lze bojovat snadno, a sice občasným protažením. Kromě toho vám pomůže polštářek, který má tvar vanilkového rohlíčku. Přesně takový polštář udrží krční svaly a předejde se tím pádem ztuhlému krku.  

Jak bojovat proti zalehlým uším 

Velice často trápí lidi zalehlé uši, což je jev, k němuž dojde při turbulenci nejčastěji. Abyste se tomuto problému vyvarovali, doporučujeme se snažit často zívat nebo žvýkat žvýkačky. Také pomůže časté polykání slin. 

Autor příspěvku: Redakce