Dovolená na Slovensku. Kam zajet, až se nám sousedé bez podmínek otevřou?

Zvažujete dovolenou za hranicemi u našich východních sousedů? To rozhodně nezní špatně! Nedaleké Slovensko nabízí celou řadu lokalit, které vás nadchnou přírodními krásami, historickými památkami i rozličnými atrakcemi. Stačí jen vědět, kam zamířit. 

Tatry 

Tatry jsou absolutní klasikou, která vás ve spojení se Slovenskem napadne jistě jako první. Tatry lákají všechny milovníky turistiky, přírody i cyklistiky, kterým nabízí krásná zákoutí v Tatranské Lomnici, Tatranské Lesné, Starém Smokovci, Lomnickém štítu, Štrbském plese i dalších. Odpočinout si pak můžete třeba v AquaCity Poprad nebo aktivněji na bobové dráze Tatrabomb. Milovníky poznání by pak mohlo zaujmout Muzeum TANAP-u.   

Podhájska 

Region Podhájska láká milovníky vodních radovánek i historických památek. Přímo v Podhájské můžete navštívit termální koupaliště s léčivou vodou, ale i množstvím atrakcí – od tobogánů, přes bazény s vlnobitím, ale po wellness. K výletům pak láká Levický či Nitranský hrad, Tekovská hvězdárna, naučná stezka Trávnica, ranč Trilobit nebo Selský dům Branovo. 

Slovenský ráj 

Dech beroucí skalní stezky, malebná zákoutí s dřevěnými žebříky i zachovalé krasové planiny a podzemní jeskyně najdete ve Slovenském ráji. V této lokalitě pak můžete zavítat třeba i na Spišský hrad, k vodní nádrži Palcmanská Maša, nebo do ledové jeskyně Dobšinská. 

Liptov 

Oblast Liptova láká především milovníky termálního koupání. Zdejší termální aquaparky Tatralandia i Bešeňová jsou zcela proslulé a zajistí vám zábavu na celé dny. Kroěm koupání můžete navštívit i místní kontaktní zoo nebo vodní nádrž Liptovská Mara, kde si můžete zapůjčit i loďku nebo šlapadlo. 

Rajecké Teplice, Turčianské Teplice 

V blízkosti města Martin na severozápadě Slovenska najdete dvojici obcí s léčivými prameny. Klenotem Rajeckých Teplic jsou lázně Spa Aphrodité s léčivou vodou i dech beroucí architekturou. Kromě vodní relaxace můžete ale vyzkoušet i výlet k ruinám hradu Lietana, do přírodní rezervace Slnečné skaly nebo na Súlovský hrad. Turčianské Teplice pak nabízí kromě Spa & Aquaparku Turčianské Teplice i příležitosti k horské turistice v kopcích Velké Fatry. 

Autor příspěvku: Redakce