Místa, která nesmíte vynechat při cestě do Barcelony

Přílet do města citlivější povahy dokonale dojme. Konečně vidíte diagonály a pravidelné ulice tohoto města. Vystupují jeho vrcholky, spatříte také slavnou katedrálu. Je na čase se vydat objevovat město. Co nevynechat? 

La Rambla 

Hlavní třída vedoucí od moře až na Plaza Catalunya. Kiosky plné květin, suvenýrů, rychlého občerstvení. Pulzující, turistické, místy přeplněné. A přesto zde mají dostatek místa také místní. Poznáte je hned. Probírají aktuální situaci při družném hovoru.  

Labyrint La Horta 

Ano, můžete se zde bezostyšně ztratit a zase se zpátky nalézt. V této zahradě si odpočinete od šedě velkoměsta. Právě se nacházíte v nejstarší zahradě ve městě.  

La Pedrera 

Jeden z nejznámějších počinů architekta Antoni Gaudího. V současné době se jedná o památku zapsanou na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.  

Casa Battló 

Architekt byl posedlý přírodou a zvířaty. Na jeho díle je to patrné. Casa Battló se nachází nedaleko Pedrery.  

Park Güell  

Opět počin slavného architekta, který navždy změnil podobu tohoto středomořského letoviska. Park je plný uměleckých ztvárnění přírodní krajiny. Nechybí kachličky ve všech barvách a podobách. Azulejos jsou neodmyslitelnou součástí proslulého parku. Nesmíte jej vynechat.  

Sagrada Familia 

Chrám představující silnou křesťanskou víru by měl být během následujících několika let dokončen. Antoni Gaudí bohužel nezanechal žádné plány stavby. Zemřel tragicky v mladém věku.  

La Boquería 

Uprostřed ulice La Rambla vás přiláká jedno z největších tržišť v Evropě. Nakupují zde nejen turisté, ale především místní. Čerstvé ryby, mořské plody, rozmanité směsi koření, ale především nezaměnitelná španělská šunka el jamón – to vše se prolíná v čilém ruchu. Nakupte si chorizo a další uzenářské speciality.  

Bolí vás nohy z objevování města? Vydejte se na pláž. La Barceloneta se skvěle hodí pro svlažení těla v mořských vlnách, ale také pro klidnou četbu knihy.  

Autor příspěvku: Redakce