Pět nejbohatších mužů v Evropě

Získat hodně peněz je povětšinou přání každého člověka. Kromě finančního blahobytu – to je hlavní ukazatel solventnosti a úspěšného člověka. V Evropě, žije kolem 755 miliardářů. Je pozoruhodné, že asi 35 procent miliardářů nemá vyšší vzdělání. Průměrný miliardář s 3,1 miliardy je ve věku 63 let. Takže, kdo si zaslouží titul „ nejbohatší člověk v Evropě?“

5. místo – Michele Ferrero – 26,5 miliard dolarů

Věk: 87 Země: Itálie

Michele Ferrero vlastní čokoládovou společnost «Ferrero». Tato společnost je tvůrcem «Nutelly», «Kinder», «Tic-tac» a, samozřejmě, «FerreroRocher». Ferrero, na rozdíl od většiny miliardářů v Itálii prostě rád vyrábí čokoládu a raději zůstává ve stínu. Michele Ferrerospolečnost zdědil v roce 1950 od svého otce Pietra a učinil z ní jednu z největších společností na světě cukrovinek.V současné době vlastní více než 15 závodů a 70 dceřiných společností, po celém světě zaměstnává přibližně 22.000 lidí.

4. místo – BernarArno – 33,5 miliard dolarů

Věk: 64 Země: Francie

Bernard Arno vlastní luxusní říši Louis VuittonMoetHennessy s 60 známými značek (Sephora, Fendi, Bulgari, Dom Perignon, a tak dále). BernarArno v roce 1989 stanul v  LVMH v čele, je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí v módě. K dnešnímu dni výnosy z jeho podnikatelské činnosti se blíží k 40 miliardám $, provozní řízení Bernard postupně předává svým dětem – syn Antoine a dcera Delphine.

3. místo – Stefan Persson – 34,5 miliard dolarů

Věk: 66 Země: Švédsko

Stefan Persson je předsedou představenstva švédského prodejce Hennes&Mauritz. Společnost konsoliduje své pozice každým rokem díky růstu kotací v segmentu rychlých módních doplňků. Zásoby H & M vzrostly o 25% v roce 2013. Stefan Perssonmiluje lyžování, golf a tenis, v roce 2013 si miliardář koupil panství v Wiltshire – Saverneyk, což není daleko od jeho jiných majetků v Hampshire, poblíž vesnice Linkenholt.

2. místo – Lilian Bettankur – 34,6 miliard dolarů

Věk: 91 Země: Francie

Lilian Bettankur je dědička kosmetického impéria L’Oreal a ve skutečnosti pouze formálně zůstává největším vlastníkem obchodního impéria založeného otcem: v roce 2011 její činnost pozastavena, řízení společnosti L’Orealse ujala FrançoiseBettencourt-Meyer, její vlastní dcera, a to po vleklé soudní bitvě. Dokázala, že její matka kvůli nemoci a stáří již nemůže zvládnout vést firmu. Lillian trpí senilní demencí. V roce 2014 rodina Bettencourt posílila svůj vliv v L’Oreal, díky odkoupenému % podílu společnosti Nestlé – potravinářských výrobků ze Švýcarska. Podle výsledků transakce podíl Lillian dědiců stoupl na 33%.

1. místo – AmancioOrtega – 64 miliard $

Věk: 77 Země: Španělsko

AmancioOrtega je vlastníkem impéria Inditex (značky Zara, a tak dále) adíky svým aktivitámse stal nejbohatším mužem v Evropě. Navzdory tomu, že v roce 2011 Ortega odstoupil jako předseda představenstva Inditex, dnes stále ještě vlastní asi 60% akcií. Miliardář také zvyšuje portfolio nemovitostí, jejichž tržní hodnota se odhaduje na $ 4 miliardy. Ortega, syn železničního dělníka, začínal jako asistent v obchodu s oblečením. Spolu se svou ženou Rosaliousi před 50 lety otevřel krejčovskou dílnu v La Coruni. O deset let později i první obchod. Dnes má Inditex 6700 obchodů po celém světě a zaměstnává 140 tisíc lidí.

Autor příspěvku: Redakce