12 vlastností odvážných a podnikavých lidí

Statečnost – někdy mimořádná úroveň statečnosti – je zapotřebí v podnikání. Stejně jako využití příležitosti, když ji ostatní nevyužili. Nebo postupujte podle vašeho názoru bez ohledu na to, kam směřuje. Přemýšlejte o odvaze níže uvedeným způsobem a budete překvapeni, jak odvážní opravdujste.

Zde jsou způsoby, kdy jinak obyčejní lidé projevili mimořádnou odvahu:

1. Nebojte se věřit v nepředstavitelné

Většina lidí se snaží dosáhnout dosažitelného. Proto je většina cílů jednodušších než obrovských nebo dokonce nemyslitelných.  Když hrajete bezpečně, je méně pravděpodobné, že neuspějete, že ztratíte důvěryhodnost a autoritu.

2. Nebojte se být trpěliví

Když se věci nevyvíjejí, jak chceme, změníme směr, nebo se jen vzdáme, je to často nejjednodušší způsob, jak se z toho dostat. Chce to více odvahy být trpělivý, věřit si a ukázat lidem, že v nich věříte.

3. Nebojte se říci ne

Odmítnutí obrovských požadavků je trochu jednoduché, ale můžete říct, že nemusíte žádat o laskavost a zbytečně ztrácet čas? Nebojte se říct ne, když nechcete vyhovět.

4. Nebojte se zadávat nepopulární postoje

Mnoho lidí se pokouší být oblíbený za každou cenu. Ale někdy situace vyžaduje přijít s nepopulárním postojem, aby se věci pohnuly dopředu.

5. Nebojte se požádat o pomoc

Nikdo vám nic neudělá. Dokonce i nejvíce brilantní, vizionářští a pohádkoví lidé dosáhli svého úspěchu díky kolektivnímu úsilí.

6. Nebojte se ukázat skutečné emoce

Jednat jako profesionál je ve skutečnosti poměrně jednoduché. Jednat profesionálně, otevřeně a lidsky, chce odvahu. Není snadné ukázat upřímné vzrušení, upřímné uznání a upřímné zklamání – nejen u jiných, ale i v sobě.

7. Nezapomínejte … a nezapomeňte

Když zaměstnanec udělá chybu – obzvláště velkou chybu –každý se na něho od té doby dívá skrz prsty, přestože už potom chyby nedělá.  Je snadné nenávidět; ovšem mnohem těžší je udělat krok zpět, odpustit a přemýšlet o celé osobě. Nebojte se nejen odpustit, ale také zapomenout.

8. Nebojte se

Je snadné mít nápady, ale je těžké se této myšlenky držet při opakovaných selhání. Nebojte se věřit svému úsudku, vašim instinktům a vašemu úsilí překonat každou překážku.

9. Nebojte se získat právo vést

Nemusíte se trápit z toho, že vaše štěstí bude pocházet z úspěchu druhých.

10. Nebojte se uspět prostřednictvím druhých

Velké týmy jsou tvořeny lidmi, kteří znají své role, nemyslí na své osobní cíle, jsou ochotni si navzájem pomáhat a váží si úspěchu týmu nad všechno ostatní.

11. Nebojte se říci, že je vám to líto

Všichni děláme chyby a my všichni se máme za coomlouvat: slova, skutky, opomenutí, selhání, ukázat podporu. Je nutné mít odvahu říci, „Omlouvám se.“

12. Nebojte se neoprávněných výčitek

Zákazník je naštvaný. Spolupracovník je frustrovaný. Dodavatel se cítí podveden. Investor je netrpělivý. Bez ohledu na problémyodvážní lidé přijmou výčitky. Podporují ostatní. Podporují své týmy.

Autor příspěvku: Redakce