Inspirativní a motivující ženy, které změnily svět

Ženy bezesporu mají své místo nejen v politice, ale také v módním průmyslu i v jiných oblastech našeho života. Domnívat se, že nemohou změnit svět, je mylné. Dokazuje to například jedinečná Madeleine Albright, která se zapsala do historie jako vůbec první žena na postu ministryně zahraničí USA. Na jejích zádech stojí i fakt, že jsme byli přijetí do NATO. Vedle ní je možné zmínit i Margaret Thatcher, která byla, jako vůbec první žena, britskou premiérkou a nebýt její rezignace, stojí v tomto postu další dlouhé roky. A tímto bychom náš seznam neuzavřeli, naopak pokračujeme níže uvedenými inspirativními ženami.  

Amelia Earhart 

Další ženou, která změnila svět a také pohled na ženy jako takové je Ameila Earhart. Jedinečná dáma, jež do letadla sedla poprvé ve svých třiadvaceti letech. Byla vůbec první ženou, respektive letkyní, která sama přeletěla Atlantik. A co víc! Vůbec prvním člověkem, který doletěl sám z Havaje do Kalifornie, což byla trasa v té době velmi nebezpečná.  

Její letadlo se bohužel při plnění dalšího milníku, a sice obletění celého světa, ztratilo. Respektive s ním bylo přerušeno spojení a ztratilo se. Nalezeny byly poté jen ostatky, které právě jí mohly patřit a které nasvědčují tomu, že nějakou dobu žila jako trosečník.  

Jane Goodall 

Ženy se však velkou měrou podílely i na tom, jak aktuálně vnímáme přírodu a co o jednotlivých živočiších vlastně víme. Jane Goodall je jednou ze tří vědkyní, které se rozhodly zasvětit svůj život pozorování primátů v ryzí přírodě.  

Právě jí jsme vděční za poznatky, že šimpanzi jsou schopní používat nástroje stejně jako lidé a že dokážou vyjadřovat emoce. Přesně to vedlo k tomu, že většina vědců změnila na život zvířat názor. Byla a doposud je opravdu velkou inspirací k tomu, jak přistupovat k životnímu prostředí, ochraně zvířat a podobně. 

Autor příspěvku: Redakce