5 překvapivých věcí, které vybudují úspěšný Instagram

Chcete založit instagramový profil, který bude úspěšný? Není to v dnešní době zase až tak složité. Je potřeba si akorát najít čas, jelikož nic není zadarmo. Jak tedy na to? 

Jednotný vzhled a obsah 

Váš Instagram by se měl věnovat pouze jednomu tématu a příspěvky na něm by měly mít jistý řád. Jak je to myšleno? Zkrátka a dobře pokud se věnujete například sportu a chcete mít Instagram o něm, rozhodně mezi sportovní fotky nemíchejte svoji kočičku, nebo včerejší večeři, pokud ovšem nebyla Extra Fitness. Tak jako tak je dobré zaměřit se i na alespoň částečně jednotný vzhled příspěvků. 

Hashtagy 

Pokud používáte hashtagy, Vaše příspěvky se mohou dostat jistě mnohem dále, než pokud je necháte bez nich. Můžete jich použít až 30, ideální stav je ale okolo deseti, s vyšším počtem již příspěvky přestávají vypadat pro uživatele důvěryhodně. Všeobecně pak používejte hashtagy, které pod sebou mají 1.000 až 15.000 příspěvků, jejich dosah je totiž relativně velký, a naopak nebudou mizet z očí uživatelů tak rychle. 

Story 

Příběhy na Instagramu jsou velice poutavým obsahem, který však zaujme především uživatele, kteří Vás sledují. Je tedy dobré i zde používat hashtagy aby byl jejich dosah větší. Příběhy se dají rozšířit o četnou interakci s uživateli jako jsou dotazníky, hlasování a další obdobné nástroje. 

 Přidávejte galerie obrázků 

Místo jednotlivých fotek přidávejte radši celé galerie. Podle statistik totiž mají mnohem více pozitivních reakcí a shlédnutí než klasické příspěvky, které tvoří pouze fotografie, nebo video. Pokud již fotíte, není problém z fotek místo jedné vybrat například hned tři nebo čtyři a zvýšit tak svou sledovanost. 

Interagujte s odběrateli 

Instagramu je pak potřeba věnovat čas a odpovídat uživatelům aktivně na jejich zprávy. Aktivita pochopitelně zvyšuje důvěryhodnost a tím pádem i atraktivnost Vašeho instagramového profilu. 

Až tedy budete pracovat na svém Instagramu, vzpomeňte si na tyto jednoduché rady. 

Autor příspěvku: Redakce