Berete si půjčku? Dejte si pozor na malá písmenka pod čarou.

Pokud se vám při vyřizování nebankovní půjčky dostane do ruky smlouva, ve které jsou ta malá písmenka pod čarou a spousta malých hvězdiček, odmítněte ji, pokud nemáte po ruce brýle. Nenechte se nikdy natlačit do okamžitého podpisu smlouvy na půjčku a vše si raději důkladně prověřte. Musíte hned od začátku vědět, kolik vás to celé bude stát ne konci. U každé půjčky se můžete setkat s určitým navýšením, to je pravděpodobné. Hlídejte si ale proto vždy jednak hodnotu RPSN, která označuje, o kolik procent nakonec navíc zaplatíte. U krátkodobých půjček si raději hlídejte i celkovou částku.

Naučte se smlouvě porozumět

Úvěrové smlouvě vždy musíte sami rozumět. Když narazíte ve vaší smlouvě, kterou máte právě v ruce na nejasné formulace, jenž si nedokážete sami vysvětlit, vezměte si k tomu raději čas na rozmyšlenou. Důkladné prostudování termínů se určitě vyplatí. Nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte. Říkejte vždy pravdu a nic nenalhávejte sobě ani jiným. Pokud chcete bezpečnou půjčku, buďte upřímní k sobě i k ostatním. Nelžete ani věřiteli. V případě, že si pak berete půjčku u nebankovní společnosti, která si neprověřuje žádné registry, raději si přiznejte, jak na tom opravdu ve skutečně jste.

Máte problém se splácením? Řešte ho okamžitě.

Zatajováním potíží se splácením přiděláváte problémy věřiteli, ale i sobě. Hrajte vždy čistou hru. Jestliže nejste momentálně vůbec schopni splácet, řekněte to. Každá férová společnost vám ihned nabídne jasné a racionální řešení. Zatajování vede k potížím. Vždycky přece existuje nějaké cesta ven a vy nakonec uvidíte, že se vám doopravdy velmi uleví. Nikdy si nepůjčujte znovu a neberte si další půjčku. To vás může dostat do jasného bludného kruhu, ze kterého je velmi těžké vystoupit. Pokud nastane jakákoliv situace, kdy nejste schopni splátku pokrýt, kontaktujte přímo věřitele a dohodněte se, jak situaci řešit.

Autor příspěvku: Admin