Elon Musk radí podnikatelům: „Nebojte se ptát”

V jednu chvíli svou firmu držel nad vodou, v druhý moment se stal tím nejbohatším člověkem světa, na kterém stojí osud kryptoměn. Přesně tak by se dal popsat Elon Musk, který patří k nejúspěšnějším lidem současnosti. O to víc je obdivuhodné, že za vším stojí jen a pouze on a jeho silné odhodlání udělat díru do světa. To se mu ostatně povedlo a nyní radí ostatním podnikatelům, jak docílit úspěchu. Především apeluje na to, aby se lidé ptali. 

Zpětná vazba je důležitá 

Ptát se však lidé nemají bát jen na rady od ostatních, ale především se podnikatelé mají ptát svých zákazníků. Byli jste spokojení? Co byste příště vylepšili? Zpětná vazba je klíčem k úspěchu, protože dává podnikateli možnost se zlepšit a pracovat na sobě.  

Dokonce je toho názoru, že by se člověk neměl bát ani negativních recenzí, prý by měl kritiku rovnou vyhledávat. Ptát se, co by se mělo změnit, a následně to změnit. To je jedna z jeho rad. 

Nebojte se zašpinit si ruce 

Sedět v kanceláři a sledovat, jak jeho tým pracuje na něčem, co je vlastně jeho vizí. Ano, po tom možná prahne každý podnikatel na svém začátku, ale sedět se založenýma rukama – to nevede k úspěšné firmě. Každý úspěšný podnikatel musí svou firmu vybudovat i tím, že si hlavně na začátku trochu zašpiní ruce. Tam, kde je zapotřebí, zkrátka bude, jen tak může udržet rozvoj svého byznysu. 

Někdy je nutné dělat takové práce, které vás možná ani nebaví. Ale pokud jste připravení pracovat na čemkoli a jakkoli dlouho, aby se naplnila vaše vize, jste na správné cestě. Žádná práce není podřadná, velmi často tvrdí. 

Bez týmových hráčů to nepůjde 

Úspěšné podniky nestojí na bedrech jenom jednoho člověka, ale na bedrech celého týmu. A tak do svého týmu hledejte pouze týmové hráče, pro které je tým jasně definovaný a kteří pouze společně chtějí dosáhnout vytyčených cílů. 

Autor příspěvku: Redakce