Jeff Bezos a zajímavá fakta o jeho jmění

Když se Jeff Bezos díky dni zvanému Black Friday stal nejbohatším mužem světa, poměrně to celým světem otřáslo. Lidé najednou nemohli uvěřit tomu, že po dlouhé době se našel někdo, kdo svým jměním překoná zakladatele Microsoftu Billa Gatese, který se skutečně několik dlouhých let držel na prvním místě v žebříčku nejbohatších lidí světa. Dnes už si ale na Jeffa Bezose jako na nejbohatšího člověka na světě lidé zvykli, prozraďme si proto několik zajímavých faktů o jeho jmění.  

Nejdříve je třeba si zmínit důvod jeho bohatství – za jeho bohatstvím stojí společnost Amazon, on je jejím zakladatelem. Aktuálně je majetek Jeffa Bezose odhadován na 114 miliard dolarů, majetek Billa Gatese je nyní bohužel o sedm miliard dolarů menší.  

To však nebyl jediný fakt nebo jediná zajímavost, která se Jeffa Bezose a jeho jmění týká. Prozraďme si několik dalších zajímavých faktů.  

Zajímavá fakta o jmění Jeffa Bezose 

  • Věděli jste, že i když hodnota jeho majetku přesahuje 114 miliard dolarů, jeho oficiální roční plat je 81 840 dolarů? Velká část jeho majetku je tedy vázaná na akcie společnost Amazon, kterou založil.  
  • Věděli jste, že Jeff Bezos, zakladatel společnosti Amazon, je o skoro čtyřicet procent bohatší než celá britská monarchie? Majetek královské rodiny je v současné době odhadován “pouze” na 88 miliard dolarů.  
  • Věděli jste, že pokud bychom sečetli HDP Islandu, Afghánistánu a Kostariky, nedosáhli bychom vyšší hodnoty jako hodnoty majetku Jeffa Bezose? Hodnota Islandu je aktuálně něco kolem 31 miliard dolarů, HDP Afghánistánu je něco kolem třiceti miliard dolarů a HDP Kostariky je skoro pětašedesát miliard dolarů.  
  • Věděli jste, že i kdyby Jeff Bezos daroval dvanáct dolarů každému člověku na světě, stejně by byl stále v plusu? Stále by vlastnil přes dvacet miliard USD (konkrétně jedenadvacet miliard USD). 

Autor příspěvku: Redakce