JeffBezos pomáhá. Zřídil dvoumiliardový fond

Ne všichni podnikatelé jsou stejní. Někteří umí skutečně i pomáhat. Jedním z podnikatelů, který se nebojí své peníze investovat do těch, kteří to potřebují, je současný nejbohatší člověk planety JeffBezos, který je zakladatelem amerického giganta jménem Amazon. Samotné firmě se dnes velice daří, proto proč nepomoct někomu dalšímu, aby se mu taky dařilo? Řekl si JeffBezos a založil dvoumiliardový fond, který je určen předškolákům a rodinám bez domova.

I když si mnozí lidé myslí, že podnikatelé mají srdce z kamene, ne všichni jsou takoví. Mnozí skutečně chtějí pomáhat druhým, když jim to jejich finanční prostředky umožňují. Jedním takovým podnikatelem je zmiňovaný JeffBezos, který fond založil se svou manželkou.

Ještě než přejdeme k samotnému fondu, zajímavý je současná cena majetku nejbohatšího člověka světa, která dnes atakuje s hranicí 163 miliard dolarů, což je zhruba tři a půl bilionu korun.

Fond se soustřeďuje na dvě klíčové oblasti

Zmiňovaný fond, do něhož se nyní investovaly obrovské dvě miliardy korun, se soustřeďuje na dvě konkrétní a klíčové oblasti, jimiž jsou mateřské školy a druhou oblastí je financování už existujících neziskových organizací, které se zaměřují na pomoc rodinám bez domova.

Zatímco první oblasti by se mělo výrazně přispět k tomu, aby se spustila nový síť kvalitních, doslova špičkových bezplatných školek, která by se měla rozmístit ve čtvrtích, kde hraje hlavní roli chudoba, pomoc druhé oblasti je jasná. Díky odměnám pro neziskové organizace budou moct neziskové organizace více pomáhat těm, kteří to potřebují, a to například tak, že zajistí přístun jídla nebo zajistí střechu nad hlavou.

Bezos pomáhá dlouhodobě

Nejedná se však o jediný jeho počin, který je dobročinný. Například v květnu se samotná firma Amazon spojila s neziskovou organizací proto, aby pomohla postavit přístřešky pro bezdomovce.

Autor příspěvku: Redakce