Nakopněte své podnikání s CRM systémem. Jak vám pomůže?

Minulý rok byl pro spoustu podnikatelů doslova zkouškou ohněm. Pandemie koronaviru zasáhla většinu ekonomických oblastí a množství firem nedobrovolně ukončilo činnost. Ostatní momentálně bojují a snaží se vyhrát nerovnou hru se státním aparátem, který – často nesmyslnými – restrikcemi znemožňuje podnikání za podmínek, jaké na trhu panovaly před krizí. Co s tím? Začněte třeba změnou přístupu k lidem – posilujte vzájemné vztahy a vybudujte si pevnou základnu věrných zákazníků. Pomůže vám v tom vhodně zvolený CRM systém.

Klíčové výhody CRM systému

Jaké benefity implementace CRM systému přináší? Především centralizaci dat. Softwarová platforma funguje jako databáze veškerých informací o klientech a zakázkách. Třídí je a umožňuje rychlou segmentaci, čímž významně zvyšuje úspěšnost marketingových aktivit. Na základě podrobných analýz budete vědět, na kterou část klientely směřovat konkrétní reklamní kampaň, a v konečném důsledku dosáhnete mnohem většího efektu s minimálními náklady.

Nedílnou součástí moderních CRM systémů je široké spektrum nástrojů, které vám usnadní realizaci e-mailingových kampaní, ale také řízení projektů a komunikaci mezi obchodníky.

CRM systém

Jak si správně vybrat a neprohloupit?

Na první pohled jsou si konkurenční CRM systémy podobné, ale po bližším seznámení zjistíte, že tomu tak není. Na trhu působí množství dodavatelů nabízejících nejrůznější řešení – jednotlivé systémy mají specifické vlastnosti a nemusí se hodit pro každého.

Při výběru je proto vhodné zvážit několik důležitých faktorů, jako jsou velikost dané organizace, provozní náklady, návratnost investice, speciální funkce pro určité odvětví a v neposlední řadě možnost integrace s dalšími firemními systémy.

Pokud si chcete prostředí CRM systému „ohmatat“, vyzkoušejte třeba oblíbený český software eWay-CRM, který je v plné verzi dostupný zdarma na 30 dní. A to je dostatečně dlouhá doba, abyste si na něj udělali názor a zjistili, jestli vám vyhovuje a nic vám v něm nechybí.

Autor příspěvku: Admin