Nejbohatší lidé roku 2021. Kdo mezi ně patří?

Žebříček nejbohatších lidí světa se neustále mění. Velkou paseku zde páchá hlavně Elon Musk, který díky kryptoměnám skáče z jednoho místa na druhé. V posledních měsících se však na aktuálním žebříčku významnou měrou podepsala koronavirová krize. Zatímco někdo prosperoval (a dokonce překvapil), jiný (i když si myslel, že ho nemůže nic skolit) se dostal hluboko dolů. Pojďme se seznámit s několika aktuálně nejbohatšími lidmi, kteří se mezi námi pohybují.  

Amancio Ortega 

Na dvanáctém místě žebříčku nejbohatších lidí najdeme Amancia Ortegu. Muž, který je zakladatelem holdingové společnosti Inditex, která má pod svými křídly například světoznámou značku ZARA nebo Bershku, za poslední roky výrazně sestoupil. Jednu dobu se totiž nacházel mezi první pěticí, ovšem koronavirová krize se na módním průmyslu podepsala opravdu velkou měrou.  

Steve Ballmer 

Na desátém místě bychom našli amerického manažera, který před několika lety sídlil na postu výkonného ředitele společnosti Microsoft. Je jím Steve Ballmer, který se rozhodl před třemi lety investovat do firmy Social Solutions. Ta se za poslední dobu opravdu vyvinula a vyzvedla na vyšší úroveň, což Steva posunulo i v žebříčku nejbohatších. 

Larry Ellison 

Americký podnikatel Larry Ellison není nikým neznámým. A je zároveň důkazem, že softwarovým společnostem se obecně velice dařilo v uplynulém roce. Za své umístění je totiž vděčný především své společnosti Oracle, kde ještě donedávna působil jako výkonný ředitel.  

Předně však mluvíme o investorovi, který je také součástí správní rady společnosti Tesla.  

Warren Buffett 

A abychom zmínili i dobře známou osobnost, zmíníme Warrena Buffetta. Ten se však nově nachází až na šestém místě žebříčku nejbohatších lidí. Za poslední měsíce si výrazně pohoršil, i když se jeho holdingu Berkshire Hathaway poměrně dařilo. 

Autor příspěvku: Redakce