Nepodceňujte zabezpečení dat. Jejich ztráta může položit váš byznys!

Zamýšleli jste se někdy nad tím, co byste dělali v momentě, kdy z vašeho pracovního notebooku zmizí důležité soubory? Spousta firem investujte nemalé prostředky do bezpečnostních opatření, která slouží jako prevence násilného vniknutí do objektu, ale paradoxně zapomínají na posílení informační bezpečnosti. Hrozbu však nepředstavují jen hackeři a škodlivý software, v krádežích dat mají často prsty zaměstnanci.

Základní pravidla, která by měl dodržet každý

Softwarová ochrana

Hlavním pilířem každé firemní IT infrastruktury by měl být aktivní firewall, ideálně v tandemu s kvalitním anti-malware softwarem. Duo chrání počítače před útoky kyberzločinců a efektivně filtruje škodlivý software všeho druhu.

Bezpečné chování uživatelů

Samozřejmě je nezbytné, aby rizikům předcházeli sami zaměstnanci. Nedílnou součástí komplexní péče o kybernetickou bezpečnost by proto měla být i pravidelná školení, v rámci kterých se účastníci dozvědí o bezpečném chování na internetu.

Správa identit

Firma může významně snížit riziko neautorizované manipulace se soubory tak, že k nim zajistí přístup pouze oprávněným osobám. Skvělým pomocníkem IT administrátora, který má operativu související se správou identit na starosti, je identity manager. Platforma centralizuje řízení uživatelských účtů a významně šetří čas všem stranám. Další informace o tom, co je to identity manager a jak vám může pomoct, najdete na blog.bcvsolutions.eu.

zabezpečení dat

Zálohování dat

Podle statistik je vytváření záloh tabu pro třetinu firem. Mnohé subjekty pak zálohují spíše nepravidelně. Přitom jsou to právě zálohy, díky kterým lze předcházet riziku ztráty dat. Efektivita zálohování úzce souvisí s tím, jakým způsobem a kde je prováděno. Citlivá data je vhodné ukládat na externí nebo USB flash disk.

Autor příspěvku: Admin