Pracujete z domova? Zůstaňte stále fit a ve zdraví

V poslední době se stává velice populární práce z domova. Zatímco mnozí lídři firem pracují z domova doslova neustále, aby nemuseli navštěvovat dnes a denně osobně svou firmu, když to není vlastně za potřebí, i mnozí zaměstnanci různých společností začínají z domova pracovat. Jedná se totiž o benefit, který je zaměstnavateli nabízen v poměrně velké míře. Bylo totiž prokázané, že člověk pracující v příjemném prostředí, v němž se cítí dobře, pracuje daleko efektivněji než člověk, který musí chodit do práce a kde pracuje s lidmi, se kterými třeba ani nevychází.  

Bohužel práce z domova má i svá úskalí. Například tkví jedno takové úskalí v nedostatku pohybu. Člověk zkrátka jenom leží, nic nedělá, což je samozřejmě špatně. Díky tomu ztrácí svou kondici a jeho zdraví prosí o pomoc.  

Pakliže patříte k lidem, kteří pracují z domova, prozradíme vám, jak se stále udržet ve formě a jak se stále těšit pevnému zdraví.  

Jakou máte židli? A jak dlouho na ní sedíte? 

Při práci z domova byste měli sedět na opravdu kvalitní židli, abyste si nekazili svou páteř. Obecně platí pravidlo, že je třeba sedět pořádně na pořádné židli, a tak toto pravidlo dodržujte. Na pracovní židli rozhodně nešetřete a kupte si takovou, která splňuje požadovaná kritéria. Nastavte si její výšku do polohy, v níž budete mít nohy v pravém úhlu. To je správný sed.  

Na židli však neseďte dlouhé hodiny, pamatujte na to, že potřebujete sem tam nějaký pohyb a protažení. K tomu by mělo docházet alespoň každou hodinu.  

Pracovní řád vám pomůže 

V ideálním případě byste si měli vytvořit pracovní řád, kterého byste se měli držet. Pokud budete mít pracovní řád, prokrastinace, která je největším protivníkem práce z domova, na vás nebude moct. Díky pracovnímu řádu budete mít den rozdělený na úseky, vaše produktivita bude vysoká, navíc se na práci snadněji soustředíte.  

Autor příspěvku: Redakce