Seznamte se s Gabem Newellem!

V dnešní době můžete podnikat skutečně v jakémkoliv oboru. Musíte být jenom trpěliví a vytrvalí, ale taky je třeba odvahy, protože svět podnikání je jeden velký risk. Přece jenom v dnešním světě je už všechno, ale na druhou stranu všechno lze udělat jinak a lépe. Pokud máte myšlenku, rozhodně ji zrealizujte, než vám ji vyfoukne někdo jiný. Nebojte se založit firmu i na stará kolena – pokud máte nápad, který je dobrý, nebojte se do něj jít. Stejně jako se nebál Gabe Newell.

Tohoto člověka možná vůbec neznáte, ale to, co udělal, určitě znáte jako svoje boty. Jedná se dneska o nejbohatšího muže ve světě videoher. Založil úspěšnou firmu, která má na svědomí ty nejznámější hry vůbec – určitě znáte hry, jako je Counter-Strike nebo Half-life. Možná jste dokonce ten, kdo tyto hry hraje neustále. Pokud k těmto lidem patříte, měli byste o zakladateli těchto něco vědět.

Pojďme si o Newellovi něco prozradit

Gabe Newell studoval na Harvardu. Nepatří k těm bohatým lidem, kteří by vysokou školu nedostudovali či kteří nikdy v životě nepracovali. Po vystudování se vrhl do zaměstnání – pracoval v Microsoftu, a to dlouhých třináct let, kde čerpal hlavně zkušenosti a nové vědomosti, které se mu později vyplatili. Učil se od velikánů, od samotného Billa Gatese, který nedávno přišel o svůj post nejbohatšího člověka světa (pro zajímavost: vystřídal ho Jeff Bezos, zakladatel Amazonu).

Poté, co se podílel na tvorbě prvních vydání operačního systému Microsoft, se rozhodl založit si svou vlastní společnost, která mu později vydělala nikoliv miliony, ale rovnou miliardy dolarů!

Firma, která ho dostala na vrchol

Nejdříve se firma zajímala o tvorbu klasických videoher, ale později to byla firma, která tvořila hry, jaké netvořil nikdo. Přelom přišel v roce 2002, kdy se do firmy dostala služba Steam. Jedná se o jakousi distribuční služby s hrami, která má dneska více jak dvě stě milionů aktivních uživatelů. Je to jakási síť pro hráče z celého světa – hráči mohou mezi sebou komunikovat, mohou si zde nakupovat hry za výhodné ceny. A právě díky této službě se dostala k nebesům i firma Gaba Newella – díky tét službě vznikly hry, které známe dodnes, které dnes hrajeme tak aktivně, že zapomínáme na okolní, reálný svět.

Autor příspěvku: Redakce