Jak si vede kovovýroba v České republice?

Kovovýroba a zejména zakázková kovovýroba často zahrnuje dodávky konstrukcí takzvaně na klíč i dílčí dodávky, kde jsou jednotlivé prvky pouze doplňkem stavby jiného typu. Výroba konstrukce a konstrukčních dílů jak stavebních, tak i víceúčelových a strojních zahrnuje celou škálu dalších souvisejících činností. Vyrábí se jakékoliv kovové konstrukce podle přání a zadání klientů. Kovovýroba zahrnuje ocel i nerez. Oblast ocelových konstrukcí a nerezových konstrukcí zahrnuje dodávky konstrukcí i dílčí dodávky, kde jsou ocelové prvky pouze doplňkem stavby. Nerezové prvky jsou často pouze doplňkem většího strojního zařízení. Z nerezu se vyrábí především konstrukce a konstrukční díly, stavební, zakázkové nerezové díly a strojní nerezové konstrukce.

Svařování a povrchové úpravy

Profesionální svařování jakýchkoliv materiálů, tedy plechů, nerezu i oceli díky vybavením pro svařování metodami MIG, MAG, MMA obalovanou elektrodou i metodě TIG je součástí kovovýroby. Pokud momentálně potřebujete svařit plechy nebo zkonstruovat a následně sestavit celou ocelovou konstrukci, kovovýroba je oblast, která vám přání splní. Povrchové úpravy jsou neopomenutelnou součástí. Ve většině případů odchází strojní součást a ocelová konstrukce z kovovýroby s povrchovou úpravou. Ať už se jedná o technologii leštění, broušení, zinkování, chromování nebo nátěry a nástřiky, nátěr je potřeba.

Kovovýroba a prodej hutního materiálu je v České republice hodně rozšířený, protože máme dobře rozvinutý strojírenský a automobilový průmysl. Každý firma se specializuje na jinou část strojírenské výroba jako například firma MSC MetPro a.s., která se zaměřuje na tvarové výpalky, tedy pálení a řezání plazmou, ale také i na tryskání, ohraňování materiálu, řezání a vrtání závitů a rovnání materiálů.

Výroba z otěruvzdorných materiálů a potrubní systémy

Výroba z otěruvzdorných materiálů spočívá v nanesení tvrdé vrstvy na vámi požadovaný materiál. CDP metoda zcela unikátně orientuje mikrokrystaly a díky tomu pak nedochází k zakusování abrazivního materiálu do větší hloubky navařeného tvrdého materiálu. Dojde pouze k odrazení abraze s minimálním opotřebením. Strojní zařízení, technologie a také výrobní linky se vůbec neobejdou bez inženýrských sítí. Mezi inženýrské sítě patří kromě elektrické energie také například plastové i kovové potrubní systémy dopravující ke stroji nebo výrobní lince média, která jsou potřebná pro výrobu, plynulý chod, zásobování potřebnou surovinou nebo chlazení.

Autor příspěvku: Admin