Češi, jejichž účty jsou plné miliard!

Miliardami se to v České republice jenom hemží. Člověk by neřekl, že mezi nejbohatší šedesátku Čechů patří samí miliardáři. O peníze tedy není nejspíš nouze, ovšem to, že se průměrná mzda dotkla hranice třiceti tisíc – to je asi zrovna zajímat nebude. Pro ně je totiž třicet tisíc běžný denní výdaj, který se na jejich kontě takřka ani nepromítne. Mnoho lidí jim přeje krach, ovšem to jen z toho důvodu, že jim nejspíše tiše závidí. Vždyť ani jim nespadlo bohatství z nebes, museli za tím něco podniknout. Žádné peníze nepřijdou jen tak, výhra v loterii je opravdu nepravděpodobná a zisk obrovského dědictví u nás ještě nepravděpodobnější. Kdo však patří mezi ty hlavní špičky?

Kellner jednoznačně vítězí!

Dvě stě padesát pět miliard korun – to je číslo, na něž se denně může dívat podnikatel Petr Kellner. Kam se hrabe sedmdesát miliard na kontě ministra financí Andreje Babiše či „směšné“ tři miliardy senátora Iva Valenty. Jeho jmění je symbolem zakládání, kupování a pak dalšího možného prodávání různých firem. Jeho jmění jen tak dolů nepůjde. Třicet tisíc současné průměrně mzdy je pro něj jeden nákup v obchodě s potravinami.

Křetínský svými podíly značně povýšil v žebříčku nejbohatších Čechů

Vystudovanému právníkovi se letos opravdu dařilo. Veškeré jeho podíly v různých firmách, ať už v energetice či v jiných jeho podílech, totiž dobře posílily. Jeho jmění vzrostlo na neskutečných dvaadvacet miliard, což mu zaručilo místo šestého Čecha s největším bohatstvím.

Dalibor Dědek na třicátém sedmém místě

Třicátou sedmou pozici si hrdě zaslouží i podnikatel Dalibor Dědek. Ten je se svými necelými pěti miliardami stále na této pozici. Jeho pozice se dlouho nemění, což je možná trošku smutné. Ovšem miliardy mu ani neubývají, ani nepřibývají. Jedná se tedy o jakousi zlatou střední cestu, na níž se právě tento podnikatel podporující seniory vydal.

Autor příspěvku: Admin