5 výhod nízkoenergetických domů na klíč

V dnešní době je nesmírně těžké si svépomocí zajišťovat stavbu nízkoenergetického domu. Jaké jsou největší výhody staveb na klíč? Pojďte se s námi podívat na ty nejzákladnější. 

Nízké náklady po celý život

Pokud si zvolíte nízkoenergetické domy na klíč, máte jistotu, že jste udělali tu nejlepší volbu. Ke všem technologiím máte záruku, na celý dům vám navíc firma vyřídí státní dotace ve výši až několika stovek tisíc korun. Díky zvolenému postupu výstavby pak máte zajištěny nízké energetické náklady a jistotu, že jste zvolili dobře nejen pro sebe, ale také pro svou peněženku. 

Vysoká životnost stavby

Myslíte si, že nízkoenergetické domy jsou stavěny jen pro jednu generaci? Ani náhodou, jelikož je díky použitým materiálům a technologiím zaručena životnost stavby, kterou bude možno počítat na stovky let. 

Dokonalé mikroklima

Cítit se doma příjemně je naprostý základ. Když bude ve vašem domově v zimě příjemně teplo a v létě naopak chlad, máte jistotu, že se vám bude skvěle bydlet. Nízkoenergetické domy na klíč splňují právě tyto vlastnosti. Dokonalá izolace je zajištěna. 

Dobrý den, pára ven

Paropropustnost je další z parametrů, který si u své stavby můžete zvolit. Bude vaše stavba difuzně otevřená nebo zavřená? Jaké zvolíte zateplení stěn je jen na vás, máte tak možnost si zajistit paropropustnost vaší konstrukce. 

Hladké stěny i stropní linie

Přejete si mít dům, který bude nejen příjemný na obývání, ale také dokonale reprezentativní? Stavby na klíč mají jednu výhodu – jsou tvořeny profesionály ve svém oboru. Stěny jsou díky dokonalé rovné výrobě hladké a nepřesnosti se zde nevyskytují. Postačí tenká vrstva sádrové stěrky a jde se malovat. Vše je krásně rovné a na pohled i omak bezchybné. 

Stavby na klíč nabízejí mnohé výhody. Je jen na vás, které z nich budou pro vás ty nejzásadnější. Dokonalé bydlení je zajištěno.

Autor příspěvku: Redakce