Roušky na baterky. Přesně to představuje LG

Společnost LG známe především díky mobilním telefonům a následně také díky pračkám. Jenže věděli jste, že tato značka se snaží přijít na nějaké způsoby, jak bojovat proti koronaviru a nakonec vyhrát? Snaží se najít způsoby, díky kterým by bylo přečkání aktuálního období velice snadné. Například nedávno přišel se zajímavým vynálezem, a to s moderní rouškou, která je na baterky. Je specifická svými větráčky, které usnadňují dýchání.  

Roušky s vlastním systémem 

Nové roušky na baterky s vlastními větráčky od společnosti LG nevypadají sice zrovna komfortně. S tím se však muselo počítat, vždyť se jedná o roušky, které mají vlastní systém. Díky onomu obsaženému systému může člověk bezproblémově dýchat a může být stoprocentně chráněn před veškerými škodlivými částicemi, které poletují vzduchem.  

Rouška, za kterou stojí společnost LG, má na obou stranách větráčky. Jsou to ve skutečnosti otvory, které jsou překryté filtry – ty pak mají drobné větráčky v sobě zabudované. Díky nim lze nejen hravě vdechovat, ale také vydechovat.  

Rouška obsahuje i senzory 

Je také třeba říct, že rouška obsahuje také patentované senzory. Díky nim rouška rozeznává, jestli člověk zrovna vdechuje vzduch nebo vzduch naopak vydechuje. Na základě toho větráčky mění rychlost otáčení listů a slouží naprosto dokonale a bezproblémově.  

Ovšem i tento vynález má své mouchy. Zatím není například úplně jasné, jestli půjde masku využívat i ve chvíli, kdy má maska vybitou baterii, jestli i s vybitou baterií bude rouška opravdu účinnou ochranou proti prachu, alergenům a také proti problematickému smogu.  

I když rouška není ještě po všech směrech dokonalá, přesto se mluví o velice spolehlivém řešení, které by mohlo nahradit látkové nebo jednorázové roušky, jež nebudou tak účinné v porovnání s novinkou. 

Autor příspěvku: Redakce