Jak vydělat na kryptoměnách?

Kryptoměny se po roce, během kterého se držely spíše na bodě mrazu, dostávají znovu do popředí, protože znovu evokují pokořování svých dosažených hranic a rekordů. Zejména Bitcoin je nyní opět vysoko a je pouze otázkou času, jestli svého nového vrcholu v následujících týdnech dosáhne či nikoliv. Mnozí lidé však vidí ve virtuální měně obecně investiční příležitost a ptají se, jak konkrétně mohou na kryptoměnách vydělat. Není to jenom past, do které bych se zhroutil? 

Kryptoměny, i když se o nich mluví zejména v posledních letech, se světlu světa ukázaly dávno předtím. A i když mají stejně jako řada jiných investic svou stinnou stránku, ty silné a pozitivní převyšují.  

Stačí nakoupit levně 

Klíčem k úspěchu a odpovědí na otázku, jak vydělat na kryptoměnách je pouze toto – nakupujte levně. Když budou kryptoměny padat, je to pro vás signál toho, abyste do nich investovali. Takto je to ale v případě všech investic na trhu. Nekupujeme, když jsou investice vysoko, ale naopak když padají k zemi.  

Pokud se trh zrovna potýká s velkým kolísáním, vychytejte tu chvíli, kdy se bude krypto potýkat s červenými čísly. A poté věřte v jeho zvýhodnění.  

Ano, je to velký risk a člověku musí přát štěstí, ale i o tomto adrenalinu investování je. A přesně z tohoto důvodu se nevyplácí investovat do kryptoměn všechny svoje peníze, spíše má být virtuální měna pouze součástí diverzifikovaného portfolia. 

Mějte neprůstřelnou investiční strategii 

Stejně tak se do investování do kryptoměn nepouštějte, pokud nemáte investiční strategii. To, že to dělá každý není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste do virtuální měny nasypaly desítky tisíc naspořených financí. Je vaše strategie krátkodobého nebo dlouhodobého charakteru? Chcete obchodovat denně nebo se nechcete pokusit vydělat na kolísání kurzů? 

Pokud není vaším cílem se do investování ponořit krátkodobě, pak máte možná větší šanci na úspěch. Investicemi se totiž nebudete zabývat denně, necháte je plynout a vyhnete se i ukvapeným rozhodnutím, protože krátkodobý propad své akcie možná ani nezaregistrujete. 

Autor příspěvku: Redakce