Digitální úřední desky znovu bojují proti koronaviru. Přináší informace přehledně a jasně

Panující epidemie výrazně urychlila celkový proces digitalizace. S tím se výrazně zvýšilo procento e-shopů na českém trhu, a kromě jiného se zvýšil i počet digitálních úředních desek v obcích a městech. Starostové se rozhodli digitalizovat a inovovat klasické kovové úřední desky, které neposkytovaly dostatek prostoru na sdílení informací a sdělování vládních nařízení. Na rozdíl od nich digitální úřední deska potřebný prostor nabízí, navíc je možné informace rozdělit do přehledných kategorií, rubrik či stránek tak, aby byly snadno dohledatelné, jasné a přehledné a aby byly občanům vždycky k dispozici.  

Dobrá informovanost je nyní důležitá 

Stejně jako na jaře, i nyní je dobrá informovanost opravdu důležitá. Opět se mění vládní opatření prakticky ze dne na den. Starostové však už nemusí denně vyvěšovat nové plakáty na klasickou kovovou úřední desku. Mohou z pohodlí své kanceláře přidávat informace do rubrik, které budou záhy k dispozici na digitální inovaci.  

Samozřejmě digitální úřední desky neocení občané jenom v době koronavirové, ale i jindy. Obsahovat totiž mohou elektronickou podobu obecního či městského zpravodaje, také aktuality a novinky v místě, kde žijí, či plánované akce nebo odstávky. K dispozici budou mít počasí, tipy na turistické výlety poblíž nebo 3D mapu obce či města (to ale ocení hlavně turisté).  

Všechny informace na jednom místě a k dispozici 24/7 

Digitální úřední desky s sebou nesou celou řadu výhod. Předně je to již zmiňovaný nekonečný prostor pro sdílení informací a důležitých dokumentů. Poté je to neutichající a neustálý informační servis, který funguje čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu.  

Možná si říkáte, že starším generacím vyhovuje spíše klasická digitální deska. Je třeba si uvědomit, že i senioři se přizpůsobují moderním trendům a digitalizacím a vyznat se v digitálním provedení desky – to už pro ně nebude sebemenším oříškem.  

Autor příspěvku: Redakce