Apple Pay konečně v Česku. Kdy budeme moct službu využívat?

Apple Pay  – služba, konkrétně platební služba, kterou dlouho očekávají všichni majitelé chytrých telefonů s nahryznutým jablíčkem vzadu. Dlouho se vedly spekulace, nevědělo se, kdy Apple Pay zamíří do České republiky či zda-li vůbec. Nakonec se ukázalo, že ApplePay bude skutečně dostupnou službou i v Česku, ovšem ještě si na ni budeme muset chvilku počkat.

I když jste majiteli chytrých telefonů či jiných vymožeností společnosti Apple, možná nevíte, o čem je řeč. Řeč je o platební službě, přes kterou mohou majitelé nejen iPhonů, ale také Apple Watch snadno provádět platby, a to pouhým přiložením zařízení k terminálu.

Jedná se opět o inovativní službu, kterou ocení i mnozí čeští majitelé chytrých jablečných telefonů, ovšem ještě donedávna se nevědělo, jestli se na ni vůbec můžeme těšit. Nedávno se však do světa dostala zpráva, že i Češi se mohou těšit na novou platební službu společnosti Apple, která zase přinese trochu více jednoduchosti do našeho života. Podle dostupných informací by se měla služba objevit v Česku ještě do konce letošního roku.

Že by byl přelomový měsíc právě listopad?

Je jasné, že v říjnu se všechno nejspíše nestihne, zveřejněným měsícem je však listopad, od kdy by mělo být Apple Pay v Česku podporováno. S přelomovým listopadem počítají i mnohé banky, připravena je například Komerční banka, dále také Česká spořitelna nebo Moneta a také Air Bank.

Ostatní banky se zatím připravují, musí se vyřešit všechny technické práce, aby při používání nevznikl žádný problém.

Některé banky mají jiné informace

Otázkou však je, kde je vlastně pravda. Mnohé banky totiž dostaly informaci, že nová platební služba má zamířit na trh až začátkem příštího roku. S touto informací počítá například banka ČSOB. Je však možné, že se teprve bude jednat o takzvanou druhou vlnu.

Autor příspěvku: Redakce