Český startup získal milionovou investici. Kdo je ten šťastný?

Přemýšlíte nad tím, že vytvoříte startup nebo aplikaci, která ulehčí lidem život? Nejen, že bude těžké něco vymyslet, vždyť dnes už existuje doslova všechno, ale také bude těžké shánět investory, kteří by pomohli nastartovat startup tak, aby byl přínosný a aby o něm lidé věděli. Získat investici není nic jednoduchého, povedlo se to však jednomu českému startupu, který se chce dostat k nejlepším prodejcům outdoorových aktivit pro vášnivé turisty. Víte, jaký startup se na toto zaměřuje a jak velkou investici získal?

Jedná se o startup OutdoorVisit, což je startup zaměřující se na nabídku outdoorových aktivit pro běžné turisty, kteří turistiku milují a kteří ji ve svém volném čase vyhledávají. Startup se chce dostat k jedničkám ve svém oboru, k tomu však potřeboval nemalou investici. V obrovském množství investorů se však našel někdo, kdo se rozhodl do startupu invsetovat nemalou sumu peněz.

Investice a investor

Investorem je český investiční fond J&T Ventures, což je fond běžně investující do zajímavých začínajících společností. Investuje také do startupu, pokud je startup tak atraktivní a zajímavý, že se investice vyplatí. Investiční fond nyní své portfolio rozšířil i o zmiňovaný startup outdoorových aktivit, do něhož investoval neuvěřitelných deset milionů korun.

Startup se zdál být velmi atraktivní. Startup cílí na turisty, kteří neustále vyhledávají lokality, které lze projít po vlastních nohách, a nabízí jim možnost rezervovat si atraktivní zážitky, k nimž se řadí například hiking nebo windsurfing.

Projekt jako žádný jiný

Ooutdoorový projekt má své kouzlo, které ho odlišuje od ostatních projektů. To kouzlo spočívá především ve specializaci služeb. Služba vlastně zprostředkovává kompletní proces, tedy platbu i samotný zážitek a všechno, co je mezi tím. V současné době se startup zaměřuje na startovací lokace, kterými je Praha, Stockholm, Barcelona a také Itálie, konkrétně okolí jezera Gardy.

Autor příspěvku: Redakce