Do startupu Virtuplex se investovaly miliony

Už jste vyzkoušeli virtuální realitu? Je to dnes poměrně velký trend, kterému přichází na chuť nejeden člověk. V současné době drtivá většina lidí zkouší tento druh zábavy, nevědí ale, kolik se v takovém odvětví zábavy pohybuje peněz. Přiblížit to může investice do startupu Virtuplex, která se dostala do výšin milionů korun. Tuzemská skupina Etnetera Group se rozhodla do zmiňovaného startupu investovat, přece jen se ona sama pohybuje ve světě digitálních technologií a online technologií. Díky investici do startupu Virtuplex se tak mohl otevřít největší prostor pro virtuální realitu v celé Evropě. 

Ptáte se, kolik takový prostor pro virtuální realitu měří či jak je tedy rozlehlý? Největším prostorem pro virtuální realitu v Evropě se rozumí prostor o ploše 600 metrů čtverečních. Využívají se na něm samozřejmě profesionální brýle virtuální reality, a to od VRgineers. I ti jsou součástí jedné velké rodiny investiční skupiny. 

Kde najdeme obří halu pro VR? 

Chcete se do takové haly virtuální reality jít podívat a vyzkoušet si tento druh zábavy? Nová virtuální laboratoř Virtuplex se nachází v Horních Počernicích, kde mimochodem leží také obrovské dráhy pro motokáry. 

Nový prostor pro VR však není určen jen běžným uživatelům, jichž se může na ploše pohybovat rovnou pět, ale také je nový prostor pro virtuální realitu určen i firmám, které chtějí rozvíjet různorodé projekty. Například se mohou díky těmto prostorům navrhovat kancelářské nebo komerční prostory či prezentovat produkty všeho druhu. 

Unikátnost se Virtuplexu nezapře 

Skupina Etnetera Group je toho názoru, že prostory Virtuplex jsou v evropském měřítku naprosto unikátní. Je tu absolutní volnost pohybu díky počítači v batohu, umožňuje se virtuální realita prožít bez jakéhokoli omezení. Není to jen o statickém prohlédnutí, je to o reálných velikostech.

Autor příspěvku: Redakce