Energeticky úsporné restaurace má už i McDonald’s. Vypadají však jako Apple prodejny

Pokud budete chtít v blízké době zavítat do Apple prodejny, dejte si pozor na to, ať náhodou nezavítáte do rychlého občerstvení McDonald’s. Jejich restaurace je totiž jako přes kopírák klasické prodejně společnosti Apple. McDonald’s nedávno hrdě oznámil otevření nové energeticky úsporné restaurace, ovšem nečekal, že se setká s takovou vlnou kritiky. Ta však byla na místě, vždyť se nová energeticky úsporná restaurace podobá až velmi nápadně prodejnám společnosti Apple.

McDonald’s se rozhodl šetřit přírodu, a to ve velkém. Místo klasických plastových brček se od letošního října radujeme z papírových brček, která jsou více v souznění přírodou než plastová brčka. Stejně tak se chce docílit nejen modernějšího, ale také energeticky úspornějšího vzhledu, aby se také zavděčil prostředí kolem sebe. Kromě toho McDonald’s zapracoval i na moderních technologiích. Nově je možné zadávat objednávky v mnoha prodejnách pomocí telefonu, stejně tak jsou v mnoha pobočkách i nové samoobslužné kiosky.

A jak jsme zmínili, novinkou je také architektura, která se postupně bude dostávat do celého světa. Nová inovativní architektura totiž neškodí životnímu prostředí kolem nás.

Na první pohled se nejedná o McDonald’s

Na první pohled byste určitě neřekli, že se jedná o prodejnu rychlého občerstvení. Není to totiž typický McDonald’s, jak ho známe. Žádné žluté M v červeném poli, žádné známé logo, které se nám vrylo za ta léta do paměti. První pobočka v Chicagu je tou první, která prošla výraznou modernizací. Postupně se má do takové podoby předělat každá pobočka, která tak bude spadat do konceptu Experience od theFuture.

Nová restaurace opravdu připomíná prodejnu Applu. Má skleněné panely, nadstavěnou střechu, uvnitř se nachází jedna ulička, která směřuje přímo k pokladnám.

Zeleň, kam se podíváte

Zajímavá je zejména zeleň, která dodává architektuře zcela nový, inovativní vzhled.

Autor příspěvku: Redakce