Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka založila vlastní nadaci

Skupina DRFG Davida Rusňáka není jen skupina lidí, kterým jde o maximální zisk, a právě proto má dobré recenze. Má velký cit vůči regionu a skupina lokálních patriotů dává svým úmyslům konkrétní podobu. Investiční skupina DRFG pomáhá regionu v celé řadě oblastí, ale doposud neměla na rozdíl od jiných skupin svoji nadaci, která by podporu dělala systematicky, zastřešovala ji a stala se tak ambasadorem celé skupiny. Nadace je ustavena hodně univerzálně, proto má volné ruce v tom, koho a jak bude podporovat.

Stávající činnost Nadace DRFG

Nadace podporovala například festival Meeting Brno, který si získal velmi dobré recenze. Akce významně ovlivňuje veřejnou atmosféru nejen v Brně, ale i na celé Moravě. Dalším krokem byl projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže, týkající se zejména dětí z neúplných rodin i z dětských domovů. Na tyto akce skupina DRFG nabízí více než jen peníze. Trendem v nadačních činnostech je pomoc vlastními kompetencemi. Nadace přináší nezištně radost a zároveň je mezinárodně ukotvena v European Venture Philanthropy Association, která sdružuje prestižní nadace velkých společností, německé finanční domy, síť prodejen Ikea, automobilky i lichtenštejnskou knížecí banku. Prostřednictvím Nadace DRFG do našeho prostředí vstoupila i italská podnikatelská asociace Compagnia delle opere, s výrazným baťovským étosem.

Firemní filantropie skupiny DRFG

Někteří zaměstnanci DRFG začali sami přispívat na konto této nadace a neustále tak zmnožují její jmění. Další lidé se přidávají. Příklady totiž táhnou a investorů tedy přibývá. Jde o cosi velmi silného, co působí i navenek a mnoho lidí to následuje. Na festival Meeting Brno pro letošní ročník se skládali přímo lidé pracující pro investiční skupinu DRFG. Takovýto přístup je obrovským příkladem, a i proto měla tato akce velmi dobré recenze a mnohé diskuze tento přístup oceňují. Společnost DRFG tak nenabízí jen fondy a dluhopisy. Dává lidem práci, podporuje sport i mnoho dalších akcí.

Autor příspěvku: Redakce