Nahrát vědomosti přímo do mozku už nejsou nemožné

Každý student či žák základní školy by potřeboval dostat veškeré své vědomosti přímo do mozku. Jedná se o jakousi touhu, která se až do posledních měsíců zdála být naprosto nemožná. Nyní se jedná o zcela běžnou věc. Nahrát si totiž vědomosti přímo do mozku je stejně lehké, jako si nahrát filmy na náš flesh disk či jak vypálit nové CD s písničkami. Jde vidět, že technologie jsou totiž stále dopředu, a tak i když si možná myslíme, že už existuje skoro všechno, nakonec se shodneme, že neexistuje ještě hromada věcí, které bychom potřebovali. Třeba zejména chybělo nahrávání vědomostí přímo do hlav, ale to už je nyní také spaseno!

V budoucnu se tato možnost bude používat zcela běžně. Každý člověk si tak bude moct naučit dovednost během několika minut, což je naprosto ohromující vzhledem k tomu, že některé věci se nenaučíme ani za celý život. Tento pokrok má na svědomí skvělý Dr. Phillips, který se svým kalifornským týmem provedl experiment, který spočíval v tom, že u šestice vojenských pilotů byla zjišťována jejich mozková aktivita během leteckého řízení simulátoru. Podle těchto dat byly následně vytvořeny jakési vzory, jež byly přenášeny do mozků pokusných subjektů. Výsledek byl poté velice překvapivý a opravdu ohromující! Ti, co dostávali definované slabé elektrické simuly se naučili pracovat s daným leteckým simulátorem o třiatřicet procent rychleji než ti, u kterých byl mozek pouze zásobován jakýmisi náhodnými podněty. Jedním způsobem se jedná o situaci podobnou z filmu Matrix, kde byli schopni naučit lidi tomu, co jim bylo nahráno do mozku. V realitě se to trošku liší, ale konečný výsledek je takřka stejný.

Jde vidět, že pokroky se tedy stále dělají, ale je možná otřesné vědět, co nás čeká v budoucnosti. Létající auta bez řidičů už jsou v plné přípravě, dále nahrávání souborů do mozku je už také dokázáno. Co nás tedy čeká dál, o tom raději ani nesněme.

Autor příspěvku: Admin