Věděli jste, že se dá na Alze platit kryptoměnou?

Kryptoměny hýbou naším světem. Lidé chtějí pomocí digitální měny zbohatnout, tudíž se často bezhlavě pouští do této bubliny na našem trhu. Nicméně kryptoměny zaznamenávají velký úspěch nejen u samotných lidí, ale i u různých podniků a obchodů. Začíná se s nimi obchodovat i v reálném, nikoliv jenom v tom virtuálním světě. V nedávné době došlo například k obchodu, kdy si Rus v Česku koupil byt, a to za kryptoměnu. Nyní lze nakupovat za kryptoměnu i v obchodech Alza.

Společnost Alza známe hlavně díky otravné televizní reklamě, kdy nás do prodejen společnosti láká zelený mimozemšťan, který ťuká na obrazovku naší televize. Právě tato firma se rozhodla přilákat nové zákazníky, a to tak, že umožnila platit své nákupy kryptoměnou.

Kryptoměna je ale široký pojem, proto je třeba to upřesnit – platit zde můžete jen Litecoiny. Bitcoiny, které jsou asi nejznámější a hlavně nejrozšířenější kryptoměnou, zde bohužel neplatí.

Co toto opatření přinese zákazníkům?

Zákazníkům či spíše uživatelům, kteří budou platit LTC, tedy Litecoiny, by tato možnost měla přinést hlavně výhodu nižších transakčních poplatků.

Proč Alza svolila k tomuto placení?

Otázkou však je, proč se Alza rozhodla umožnit placení pomocí kryptoměny. Důvodem je hlavně to, že se Litecoin drží na velice dobré hranici (zhruba 135 dolarů za jeden LTC). Navíc si je společnost vědoma toho, že kryptoměny jsou aktuální trend, který ze světa tak rychle nezmizí.

Kde lze LTC směnit?

Litecoiny lze například směnit na pražském a bratislavském showroomu ve zdejších, speciálních automatech, taky jimi můžete platit na klasickém českém e-shopu či na e-shopech Alzy v jiných zemích.

Můžu platit ještě jinou kryptoměnou?

Do budoucna se uvažuje i o měně DASH. Ta se však zatím dá jenom směňovat, o což nemá Alza zájem. Počká se tedy do doby, kdy DASH půjde tak snadno vyměnit za reálné peníze, jako je tomu u Litecoinů.

Autor příspěvku: Redakce