Vesmír se stává pro investory lákavým

Co je aktuálně pro investory lákavé a zajímavé? V současné době je svět investic plný různých atraktivních věcí, je jen otázkou, pro co se investor rozhodne. I když by si člověk řekl, že nejlákavější jsou akcie společnosti Tesla, která se konečně po dlouhých letech působení na trhu dostala do zelených čísel, není tomu tak. Sice společnost Tesla láká investory, investoři však také slyší na vesmír a vesmírnou turistiku. Právě v tomto odvětví rostou akcie na obrovské hodnoty, například akcie Virgin Galactic miliardáře Bransona se zvýšily ne o sto, ale rovnou o dvě stě procent.  

Jak jsme zmínili, akcie společnosti Tesla jsou aktuálně velice atraktivní. Jejich hodnota neustále sílí a ze společnosti Tesla se stává jednou z nejhodnotnějších společností světa. Ovšem Tesla či obecně automobilový průmysl není to jediné, co investory láká. Lákadlem je mimo jiné i vesmírná turistika, o kterou se projevuje zájem nejen ze stran investorů.  

Virgin Galactic se těší úspěšnému vývoji 

Důvodem zvýšeného zájmu o akcie společnosti Virgin Galactic je především to, že dochází k úspěšnému vývoji v tomto odvětví a v této společnosti. To se začíná zásadně projevovat na hodnotě firmy jako takové. Od začátku letošního roku akcie zmiňované společnosti, která chce vyslat lidskou posádku do vesmíru za turistickým zážitkem, vzrostly o zmiňovaných dvě stě procent, což je neuvěřitelné. Jenom za pouhých čtyřiadvacet hodin vzrostly akcie společnosti o dvacet procent.  

Mnoho lidí si myslí, že za růstem hodnoty akcií nestojí jenom úspěšný vývoj, ale je v takovém případě jen otázkou, co dalšího za tímto stojí nebo co je důvodem tak rychle rostoucího zájmu o akcie a tak rychle rostoucích akcií.  

První lety se mají uskutečnit už letos 

I když Virgin Galactic ještě nemá žádné hotové produkty, stejně se slibují lety už na tento rok. S tím se pojí i prodávání letenek ve velkém, jenže z toho zatím nejsou žádné reálné zisky.  

Autor příspěvku: Redakce