BMW X6 jako nejčernější auto světa. Jeho nátěr pohlcuje světlo

Automobilka BMW je v současné době velice oblíbená, a to hlavně proto, že vyrábí opravdu fantastické vozy, které jsou podle posledních trendů a za nimiž se lidé otáčí. V nedávné době jeden z modelů automobilky BMW dostal takový nátěr, který upoutá i člověka, jehož vozy BMW obvykle neupoutají. Konkrétně BMW X6 dostalo unikátní, černočerný nátěr, který pohlcuje téměř stoprocentní světlo. Právem tak byl automobil označen za nejčernější automobil světa. Už jste ho viděli? 

Krásných automobilů se na světě nachází mnoho, ale nyní se za ten nejstylovější jednoznačně označí automobil BMW X6, který je černočerný. Jeho nátěr efektivně odráží světlo, je podle odborníků černější než noc na poušti Atacama.  

Netradiční nápad, který má propagovat třetí SUV kupé X6 

V současné době se daří hlavně vozům SUV, proto se na jejich výrobu automobilky zaměřují. Jelikož však SUV má nyní každá značka automobilů, musí automobilky obstát před konkurencí s něčím jedinečným. A s tím se nyní vytáhla automobilka BMW, která se rozhodla zpropagovat své nové SUV kupé X6 tak, že první vozidlo z této třetí generace natře jedinečným nátěrem, který bude černější než tma. Auto se tak stalo bezpochyby nejčernějším autem na světě a propagace se tak úspěšně zdařila.  

BMW se tak odlišilo od svých konkurentů, kteří při propagaci vsadili na zdůraznění inovativních křivek a designových detailů. BMW však vsadilo na barvu, která se opravdu v automobilovém světě jen tak nevidí.  

Barva, která je hotovým unikátem 

Jak jsme zmínili, barva, kterou je natřeno BMW X6, je hotovým unikátem. Je schopná pohltit skoro sto procent světla, jež dopadá na její plochu. Jelikož barva pohltí světlo, vznikne zajímavý efekt. Ten způsobí neschopnost našich smyslů postihnout u trojrozměrných předmětů jejich třetí rozměr. Barva natírána známou technologií je na trhu opravdu výjimečná.  

Autor příspěvku: Redakce