Novinky ze světa motorek pro rok 2021

I když jsme byli zvyklí, že si novinky z motocyklového světa můžeme prohlédnout na výstavách u nás i v zahraničí, letos je firmy představují zákazníkům postupně již od podzimu. Je se na co těšit.  

BMW R 1250 RT 

Oblíbená podoba motorky se pro letošní rok poněkud změnila. Co zůstává stejné? Boxer s variabilním časováním ventilů technologie ShiftCam. Novou masku si skutečně oblíbíte. Nově máte k dispozici opravdu velký 10,25“ barevný TFT displej s Full HD rozlišením.  

BMW R nineT 

Sledovali jste říjnový online přenos známého výrobce motorek? Pokud ano, jistě vás zaujala podoba a vybavení retro modelu R nineT. Právě nová generace tohoto kousku vznikla, aby potěšila novou generaci riderů. Prošel technickým updatem a splnil tak potřebnou normu Euro 5, ale u tohoto vzduchem chlazeného boxera to vyžadovalo ještě instalaci elektronického plynu. Výhoda? Vznik možnosti zvolit si některý z přednastavených jízdních režimů. Tuto parádu dostanete dokonce ve 4 variantách – Scrambler, Urban, Pure a GS. Právě slavné gééso letos slaví již 40 let na trhu.  

Ducati Multistrada V4 

Další generaci oblíbeného motocyklu představila italská značka Ducati. Multistradu si můžete pořídit ve třech základních verzích – S, S Sport a Standard. Boloňský výrobce se postaral o to, aby byly nové modely skutečně výjimečné. Uvnitř naleznete nový vidlicový čtyřválec, tentokrát bez desmodromického ovládání ventilů. Výkon je úctyhodných 170 koní. Ducati se blýskla hliníkovým monokovovým rámem a oboustrannou kyvkou, které kraluje i pořádná nálož elektronického vybavení, kde si klidně pohodlně nastavíte i tempomat.  

Harley-Davidson Pan America 1250 

Cestovní enduro mělo být představeno již před časem, určitě se ale vyplatilo si počkat. 152 koní pod kapotou, moderní elektronika a semiaktivní odpružení. V základu motorka dokonce váží jen něco pod 250 kilo, takže se bude jednat o hodně zajímavou novinku. 

Autor příspěvku: Redakce