Nejdražší auto Bugatti se prodalo za 430 milionů korun

Přemýšlíte nad koupí automobilu? Tak nad tím přemýšlel i nový majitel jednoho za automobilů značky Bugatti, který však za auto nezaplatil stovky tisíc korun, ale rovnou stovky milionů korun, čímž tak povýšil svůj vůz na nejdražší automobil značky Bugatti v historii. Koupil si konkrétně jediný kus La Voiture Noire, zaplatil za něj 430 milionů korun. Stalo se tak na kalifornské Pebble Beach, akce byla jednou z nejsledovanějších letošního roku.  

Aukce nejvzácnějších automobilových kusů z celého světa – to je událost či také každoroční svátek nejednoho člověka. Každým rokem akce přiláká celou řadu movitých zájemců, kteří bojují o to, aby si domů odvezli některý z unikátních kousků. Ve zmíněné aukci se objevilo třeba první Porsche, jehož cena se vyšplhal až k sedmdesáti milionům dolarům, ovšem nakonec se vůbec neprodalo. Co se však prodalo, tak byl nejdražší McLaren s označením F1 nebo zmiňovaný automobil Bugatti La Voiture Noire, za něhož zájemce zaplatil zmiňovaných 430 milionů korun.  

Automobily Bugatti se na trhu objevují pravidelně, letos se přivezly rovnou dva modely. Jedním z automobilů byl zmiňovaný model La Voiture Noire, druhým bylo Bugatti Centodieci, které stojí na základech Chironu, tedy na základech aktuálně nejdražšího produkčního vozu značky. Ten byl vydražen za zhruba 210 milionů korun, tedy zhruba za polovic toho, co jeho společník.  

Co je Bugatti La Voiture Noire vůbec zač? 

Pokud jste nebyli součástí aukce, pravděpodobně se ptáte, co je tohle auto vůbec zač, co ukrývá, v čem je jiné nebo co se skrývá pod kapotou. Automobil je naprostým unikátem, navazuje na prapůvodní tradici Bugatti, kdy se ještě auta vyráběla v době s nezapomenutelným stylem. Na světě ho existuje jenom jeden jediný kus, který má tedy jenom jeden jediný majitel.  

Neexistuje jeho finální podoba 

Co je trochu bizarní a zarážející, je fakt, že si ho člověk koupil, aniž by byl hotový a kompletní. Na americký trh se totiž automobil dostal s ještě nehotovým interiérem, dokonce neměl ani vsazený motor. Přesto se do něj investovala rekordní suma.  

I když si ho majitel koupil nyní, dočká se ho nejdříve až za dva a půl roku, až bude vůz dokončen. Jedná se o sběratelský hodnotný kus, který je odkazem na vozy Bugatti Type 57 SC Atlantic.  

Autor příspěvku: Redakce