Kvůli jakým tuningovým úpravám auto neprojde STK?

Když člověk nechce mít vůz jako jiný řidič na silniční komunikaci, rozhodne se pro takzvaný tuning, tedy pro úpravu vozidla. Taková úprava není zrovna nejlevnější, ale pokud člověk takovou úpravu dělá sám, pak je tuning levnou záležitostí. Je však pravdou, že v případě, že se do tuningu pustí člověk sám, je tu riziko, že díky úpravám automobil neprojde kontrolou na STK. Řidič si při tuningu říká, že budou technici shovívaví, ale většinou nejsou a majitel vozu se svým “vytuněným” čtyřkolým kamarádem nemůže vyjet na silniční komunikaci. Nabízí se proto otázka, s čím udělají majitelé vozidel největší krok stranou, co může za to, že se neprojde na STK? Jaký konkrétní tuning za to může.  

Vybrali jsme nejčastější tuningové hříchy českých majitelů vozidel, které stojí za tím, že majitel vozidla neprojde kontrolou na STK.  

Příliš velká kola 

Příliš velká kola jsou pro nejednoho majitele automobilu velice atraktivním tuningem, kterému se jenom stěží odolává. Majitel automobilu však musí dodržet velikost kol, jaká je uvedená v technickém průkazu. Pokud bude automobil mít kola větší, není to problém jenom pro techniky, ale také pro policisty.  

Jenom jeden stěrač 

Věděli jste, že stěrače vymyslely ženy? To však není to, v čem je problém. Problém je, pokud si na svém vozidle necháte jenom jeden jediný stěrač. Jeden stěrač opravdu nemůže zajistit řidiči dostatečné vidění během nevlídného počasí. Proto mají automobily dva kmitající pomocníky, jeden opravdu nemůže vykonávat tu stejnou funkci co dva. Pokud si necháte na svém vozidle jenom jeden jediný stěrač, zaděláváte si na problém a kontrolou rozhodně neprojdete.  

Zatemňování skel 

Zatoužili jste po zatemnění skel, a tak jste přes skla natáhli nejrůznější fólie? Pak opět máte zadělání na problém a na STK rozhodně neprojdete. Zaclonit skla je možné jen do třiceti procent, řidič ze sedmdesáti procent musí propustit světlo do vozidla. 

Autor příspěvku: Redakce